Sprintem do maratonu - Przedszkole Bajka
news

Aktualności

czerwiec
21
2021

Sprintem do maratonu

Sprintem do maratonu

31 maja 2021 r. dzieci i pracownicy Przedszkola nr 1 w Bytowie wzięli udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków organizowanym przez miesięcznik „Bliżej przedszkola”. Honorowy patronat nad wydarzeniem sportowym pełni Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wydarzenie sportowe uświetnili swoją obecnością Mateusz Oszmaniec, zastępca burmistrza Bytowa, Andrzej Hrycyna, kierownik wydziału EKiS Urzędu Miejskiego w Bytowie oraz Kryspin Garski, bytowski sportowiec.
W „Sprintem do maratonu” pobiegło 125 dzieci i dorosłych, pokonując łącznie 8 125 m. Po biegu uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody. Dla małych „mistrzów” sportu – owocowy, zdrowy poczęstunek przygotowali rodzice.

Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków chęci podejmowania aktywności fizycznej, co jest inwestycją w ich rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny oraz emocjonalny.