Nasze Przedszkole - Przedszkole Bajka
docs

Nasze Przedszkole

Przedszkole Nr 1 w Bytowie znajduje się w dogodnym miejscu z dala od hałasu, szumu i ulicznego zgiełku, z dogodnym dojazdem do placówki.

Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej jako placówka otwarta, realizująca swoje zadania w sposób rzetelny, atrakcyjny i dostosowany do potrzeb indywidualnych dzieci i ich rodziców. Budynek przedszkola jest budynkiem wolnostojącym, piętrowym, otoczonym rozległym i pięknym ogrodem z bogatym drzewostanem dającym cień w słoneczne dni. Ogród przedszkolny podzielony jest na trzy tereny do zabaw, wyposażone w atrakcyjne dla dzieci urządzenia.

Nasza placówka funkcjonuje od godziny 6.30 do 16.00.
Ramowy rozkład dnia uwzględnia potrzeby rozwojowe i możliwości dzieci, zapewnia ochronę zdrowia, bezpieczeństwo i higienę. Zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwojowych, przeplatane są zabawami podejmowanymi przez dzieci, wynikającymi z ich inicjatywy i aktywności.

Kadra pedagogiczna wykwalifikowana, o wysokim poziomie kompetencji zawodowych. Systematycznie dokształca się, doskonali swoje umiejętności i poszukuje nowych rozwiązań, tak, by wspierać dzieci poprzez kształtowanie optymalnych warunków ich rozwoju. W każdym dziecku stara się rozwijać potencjał twórczy.

Przedszkole urządzone jest nowocześnie i funkcjonalnie. Spełnia wymogi bezpieczeństwa (m.in. zamykanie drzwi w ciągu dnia, posiada duży i zamykany plac zabaw). Dla dzieci przygotowanych jest sześć różnorodnych sal do zajęć i zabaw, pokój m.in. do zabaw, zajęć edukacyjnych i terapeutycznych oraz do pracy logopedycznej z dziećmi.

Sale wyposażone są w nowe meble, sprzęty i atrakcyjne zabawki oraz inspirującą do działań bazę dydaktyczną. W salach organizowane są różnorodne kąciki m.in. przyrodniczy, książek, plastyczno-techniczny, gospodarstwa domowego, itp. W każdej sali dzieci posiadają indywidualne szuflady do przechowywania własnych „skarbów”.

Szatnia wyposażona w indywidualne półki.

Przedszkole dysponuje miejscami dla dzieci 3, 4, 5 i 6 – letnich (2,5-latki w szczególnych przypadkach)

W przedszkolu funkcjonuje 6 grup.
Zgodnie z przedszkolną tradycją każda grupa ma swoją nazwę. Grupy liczą do 25 dzieci.

W naszym przedszkolu dziecko i jego potrzeby są priorytetem. Dzieci w naszej placówce czują się dobrze i bezpiecznie. W odpowiedniej atmosferze łatwo zawierają nowe przyjaźnie, uczą się wiary we własne siły, rozwijają zainteresowania i zdolności, nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego startu szkolnego, osiągają sukcesy.